آخرین اخبار اقتصادی

دولتمردان آمریکا بار‌ها در مصاحبه‌های خود اعلام کردند که به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه ایران می‌باشند. بعد از آن که کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد معافیت‌های نفتی ایران دیگر تمدید نخواهد شد، حالا پرسش بسیاری این است که هدف بعدی تحریم‌های آمریکا، کدام صنعت ایران می‌باشد؟ شواهد و سوابق نشان می‌دهد که احتمالاً تحریم‌ها علیه صنعت پتروشیمی ایران تشدید شود.
بازار طلا و سکه تهران در آخرین روز کاری هفته، با نوسان بهای سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در کانال ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان همراه بود.
درآمد پژو با خروج از ایران در پی‌تحریم‌ها از ایران ۱/۱ درصد کاهش یافت.
در روز پنجشنبه قیمت نفت خام دریای شمال (برنت) برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۷۵ دلار رسید، چرا که نگرانی‌های مربوط به کیفیت، صادرات برخی محصولات روسیه به اروپا را معلق کرده و همچنین تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران نیز کماکان بر افزایش قیمت در بازار مؤثر است.
به تازگی مرکز پژوهش های مجلس سومین گزارش از پایش امنیت سرمایه گذاری در کشور را منتشر کرده است. این گزارش که مربوط به تابستان 1397 می باشد نشان می دهد که سه مولفه "عمل مسئولان استانی و محلی به وعده های اقتصادی داده شده"، "عمل مسئولان ملی به وعده های داده شده" و "اعمال نفوذ و تبانی در معاملات ادارات حکومتی" از نظر فعالان اقتصادی بیشترین اثر مخرب را بر امنيت سرمايه گذاري داشته اند.
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت شاخص کل بورس در آخرین روز هفته، سهام آسیایی افت کردند، ابهام در قیمت‌گذاری مسکن، بهای سکه تمام طرح جدید با افزایش قیمت بسته شد، طلای جهانی با کاهش قیمت همراه بود، تنش میان ایران و آمریکا قیمت نفت را بالا برد، قیمت گندم برای مصارف صنعتی تعیین شد و تعطیلی موقت خودروساز ژاپنی در آمریکا را در بر دارد.