اخبار سلیم

اخبار سلیم

شرکت های سرمایه‌گذاری سلیم آماده ورود به تالار بورس

آقامحمدیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سلیم در گفت‌وگو با بورس‌نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سلیم در عملکرد ۴ماهه امسال خود ۱۷۸.۴۸۷میلیون ریال سود خالص ساخته که نسبت به دوره مشابه سال قبل دارای رشد ۴۰۷درصدی است.

وی ادامه داد: هیات مدیره تا انتهای سال تمامی تلاش خود را در جهت رسالت خویش یعنی افزایش سود سهامداران اصلی خود که همان قشر کارگری و عزتمند گروه صنعتی ایران‌خودرو است بکار گرفته و با بهره‌گیری بهینه از منابع انسانی کارآمد و متعهد، استفاده بهینه از سرمایه‌ها، صرفه‌جویی در مصارف و به‌کارگیری مناسب‌ترین سیستم‌ها و روش‌های مدیریتی نوین به ارقام بالاتری در سود و حداکثرسازی ثروت سهامداران برسیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سلیم تصریح کرد: شرکت سرمایه‌گذاری سلیم در سال ۱۳۸۳ به‌عنوان یک شرکت سهامی عام تأسیس و در سال ۱۳۹۳ توسط تعاونی اعتبار گروه صنعتی ایران‌خودرو خریداری و سرمایه ثبتی آن از ۱۰ میلیارد ریال به ۱.۶۲۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

وی افزود: موضوع فعالیت اصلی شرکت، سرمایه‌گذاری در سهام منتشر شده در بورس اوراق بهادار، اوراق مشارکت منتشر شده در فرابورس ایران، واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اوراق بهادار خارج از بورس و فلزات گران‌بهاء، گواهی‌های سپرده نزد بانک‌ها، دارایی‌های فیزیکی قابل معامله در بورس و سایر پروژه‌های اقتصادی و واحد‌های تولیدی است.

آقا محمدیان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های تعاونی اعتبار گروه صنعتی ایران خودرو، حدود ۷۳درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری سلیم، به کارکنان گروه صنعتی ایران‌خودرو انتقال یافت و این شرکت در حال حاضر متعلق به حدود ۴۵۰۰۰نفر از کارکنان گروه صنعتی ایران‌خودرو است.

وی افزود: بخش عمدۀ دارایی‌های شرکت در حال حاضر در قالب شرکت‌های گسترش سرمایه گذاری ایرانیان، ایمن خودرو شرق، توسعه تجارت و خدمات خودرو، تولیدی و صنعتی گوهرفام، ترنیان سهم و بازرگانی ستاک سلیم آریا بوده و از این‌رو محور عمده فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری سلیم در زنجیرۀ ارزش خودرو، تولید و فروش قطعات خودرو، فعالیت‌های پیمانکاری و سرمایه گذاری شکل‌گرفته است.

به گفته آقا محمدیان، بزرگ‌ترین هدف شرکت سرمایه گذاری سلیم بهره‌گیری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو، بازار سرمایه و سایر حوزه‌های جذاب صنعت به منظور کسب سود و ثروت‌آفرینی برای سهامداران خود می‌باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سلیم اظهار داشت: همانطور که ملاحظه می‌شود شرکت در پایان دوره منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۶ دارای سود خالص ۲۰.۰۲۳ میلیون ریال بوده که توانسته در سال ۱۳۹۷ به سود خالص ۶۵.۷۴۸ میلیون ریال و در ۴ ماهه سال ۱۳۹۸ با رشد چندین برابری به رقم ۲۳۲.۱۲۵ میلیون ریال برسد.

وی بیان کرد: خوشبختانه شرکت توانسته است در سال ۱۳۹۸ با استفاده بهینه از سرمایه و بهینه کردن پرتفوی سرمایه گذاری خود در کنار بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد و متخصص به سود خالص ۱۷۸.۴۸۷ میلیون ریالی برسد که نشان می‌دهد شرکت با تحول شگرفی مواجه شده، که تا پایان سال به مثبت شدن بیشتر این سود نیز خوشبین باید بود.

آقا محمدیان تاکید کرد: با توجه به فرصت‌های پیش رو در بازار سرمایه و سهام موجود در پرتفوی شرکت، ارزش این سرمایه گذاری‌ها رشد قابل توجهی داشته بطوریکه ارزش روز سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت شرکت برابر با ۲.۷۰۱.۴۸۸ میلیون ریال است که نسبت به دوره مشابه ۴ ماهه سال قبل رشد ۱.۰۴۴ درصدی را دارد همچنین ارزش روز کل پرتفوی شرکت سرمایه گذاری سلیم در ۲۹/۰۴/۱۳۹۸ برابر با ۳.۷۶۹.۷۷۰ میلیون ریال است که نسبت به دوره مشابه ۴ ماهه سال قبل ۲۱۵ درصد رشد داشته است.

آقا محمدیان با اشاره به اهم برنامه‌های آتی شرکت در طی سال ۱۳۹۸ گفت: اقدامات اولیه برای پذیرش در بورس شرکت‌های تابعه و طرح افزایش سرمایه شرکت‌های سودده در دست اجرا بوده و طی برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این شرکت‌ها در بورس پذیرش و افزایش سرمایه خواهند داد.

از جمله این برنامه‌ریزی‌ها می‌توان به «برنامه استراتژیک توسعه شرکت گوهرفام و ورود به بورس»، «برنامه استراتژیک توسعه شرکت ایمن خودرو و ورود به بورس»، ادغام شرکت‌های زیان ده و برنامه خروج از زیان انباشته شرکت ترنیان سهام» و «برنامه افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه» اشاره کرد.

آقامحمدیان در پایان با اشاره به اینکه بازده حقوق صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری سلیم طی سنوات گذشته در حدود ۵ درصد بوده است استراتژی شرکت هدایت و جایگزینی دارایی‌های بدون بازده و راکد با دارائی‌های با بازده مناسب می‌باشد. بطوریکه طی ۶ ماه گذشته بخشی از این دارائی‌ها جایگزین گردیده و متوسط بازدهی سالیانه حقوق صاحبان سهام با رشد خیره کننده‌ای در حال حاضر به ۴۵ درصد رسیده است. وی بیان داشت که فرایند تغییر دارائی‌های بدون بازده به دارائی‌های با بازدهی مناسب فرایندی تخصصی، زمانبر و نیازمند بررسی عوامل گوناگونی است که در چشم انداز ۲ ساله آتی شرکت، ورود کلیه دارائی‌های بدون بازده به چرخه سودآوری با سرعت بالا در دستور کار شرکت است.