اخبار سلیم : جوابیه کانالهای تلگرامی

اخبار سلیم : جوابیه کانالهای تلگرامی

-جوابیه کانالهای تلگرامی

سهامداران محترم شرکت سرمایه گذاری سلیم

باسلام

احتراما به استحضار می رساند که اخیرا در برخی ازکانال ها و گروه های تلگرامی اخباری در خصوص سهام شرکت سلیم و ارزشگذاری سهام توسط برخی اشخاص منتشر گردیده است که پیرو تماسهای مکرر سهامداران محترم در این خصوص، روابط عمومی شرکت سلیم جهت شفافیت هرچه بیشتر موضوع و جلوگیری از متضرر شدن سهامداران محترم، اهم موارد را به شرح زیر بیان می دارد.

۱-شرکت سرمایه گذاری سلیم هیچگونه کانال و یا گروه تلگرامی ندارد و کلیه اخبار و اطلاعات مورد تایید شرکت تنها از طریق سایت رسمی شرکت به نشانی http://saliminvest.ir/ اطلاع رسانی می گردد. لذا کلیه کانالها و گروه های تلگرامی که بنام شرکت سلیم و یا بنام سهام سلیم در حال فعالیت هستند، غیرقانونی بوده و اخبار منتشره در آنها نیز مبنای مناسبی برای تصمیم گیری نمی باشد. (لازم به ذکر است که شرکت از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری موضوع سو استفاده از نام و برند شرکت جهت انتشار اخبار کذب می باشد.)

۲-کلیه اطلاعات مورد نیاز همکاران محترم شامل سهامدار بودن یا نبودن، تعداد سهام متعلق به هرشخص، در وثیقه بودن سهم و یا آزاد بودن و…….. را تنها از طریق سایت رسمی شرکت به نشانی http://saliminvest.ir/ و سپس ورود به منوی پرتال سهامداران پیگیری نماید. (نام کاربری: شماره شناسنامه    –    پسورد: کد ملی )

لازم به ذکر است که سهام مذکور بابت تسهیلات دریافتی از تعاونی اعتبار در وثیقه بوده و هرگونه نقل و انتقال تا زمان تسویه حساب کامل با تعاونی اعتبار و آزاد شدن سهام از وثیقه ممنوع و غیرقانونی می باشد.

۳-سهامداران محترم شرکت، کلیه اطلاعات لازم درخصوص مجامع شرکت، شرکت های تابعه، صورت های مالی و وضعیت مالی شرکت را تنها از طریق سایت رسمی شرکت به نشانه http://saliminvest.ir/

دریافت نموده و مبنای تصمیمگیری قرار دهند. لازم به ذکر است که بر اساس آخرین صورت های مالی حسابرسی شده منتهی به ۳۱/۰۶/۱۳۹۸ ، سرمایه ثبت شده شرکت مبلغ ۱٫۶۲۰ میلیارد ریال و سود انباشته شرکت ۴۵۰ میلیارد ریال می باشد. لذا کلیه اخبار منتشره در خصوص افزایش سرمایه چند صد درصدی از محل سود انباشته کذب و بی اساس بوده است.

 

 

 

۴- در خصوص ارزش سهام در اختیار پرسنل نیز لازم به ذکر است که ارزش واقعی هر سهم بر اساس فرایند عرضه و تقاضا در بازار تعیین می گردد، لذا تا زمانی که فرایند پذیرش شرکت در بورس به پایان نرسیده باشد و سهم در تابلو بورس جهت انجام معاملات درج نگردیده باشد نمی توان در خصوص ارزش واقعی سهم هیچ اظهار نظری قطعی نمود. با این حال بر اساس مدل های ارزشگذاری مالی می توان برآوردی از ارزش سهام را انجام داد که مدل ارزشگذاری مالی برای شرکت های سرمایه گذاری استفاده از خالص ارزش دارایی های شرکت می باشد(nav)، که در حال حاضر بر اساس این مدل ارزش هر سهم شرکت در محدوده ی ۷٫۰۰۰ ریال می باشد که برای ۲۶٫۰۰۰ سهم هر سهامدار ۱۸۲میلیون ریال می باشد. (لازم به ذکر است که این ارزش بر اساس شرایط روز و تغییر ارزش دارایی های شرکت قابل تغییر است.)

۵-در خصوص پذیرش شرکت در بورس نیز پس از موافقت هیئت مدیره با نظر مدیرعامل در خصوص پذیرش شرکت در بورس، مقدمات انجام کار و مذاکرات با سازمان بورس توسط مدیرعامل سلیم استارت زده شد که در مرحله اول مجوز فعالیت شرکت بعنوان نهاد مالی پس از ۳ سال اخذ گردید و در حال حاضر مرحله دوم فرایند که ثبت نزد سازمان بورس می باشد در حال انجام است.بعد از انجام این مرحله گام بعدی که پذیرش فرابورس است می بایستی انجام گردد که پیش بینی می گردد انجام مراحل فوق حداقل تا پایان سال ۱۳۹۹ طول بکشد .

۶-در خصوص نقل و انتقال سهام نیز لازم به ذکر است که هرگونه نقل و انتقال سهام بصورت توافقی، وکالتی، ویا به هر نحو دیگری از لحاظ قانونی باطل می باشد چرا که تا زمانی که پذیرش و ثبت شرکت نزد سازمان بورس نهایی نگردد هیچگونه تغییری در ترکیب سهامداران نبایستی ایجاد گردد. لذا از سهامداران محترم خواهشمند است از هرگونه معامله و خرید و فروش سهم امتناع نمایند و در غیر اینصورت کلیه عواقب و پیامدهای ناشی آن بعهده خود اشخاص معامله کننده می باشد چرا که شرکت و سازمان بورس تنها کسانی را بعنوان مالک سهم می شناسد که در حال حاضر سهام بنام آنها می باشد و در سامانه امور سهام شرکت ثبت گردیده اند.

 

باتشکر

روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سلیم